2011. március 28., hétfő

Élelmiszerbiztonság az USA-ban: a megelőzésre kerül a hangsúly


Még mielőtt Obama elnök aláírta volna az Élelmiszerbiztonság korszerűsítését célzó törvényt, a háttérben már megindultak azok a fejlesztések, amelyek az élelmiszerellátás biztonságát hivatottak növelni. Az Egyesült Államokban minden évben 48 millió amerikai betegedik meg élelmiszerek miatt, közülük százezreket kórházban kell ápolni, és több ezer áldozata is van ezeknek a megbetegedéseknek. Amerika felismerte, hogy a rossz minőségű élelmiszerek túl nagy terhet rónak az államra és a lakosságra. Ezért lépett.

2011. március 23., szerda

Már az érrendszerünk alapján is azonosíthatóak vagyunk


Érdekes riport jelent meg a minap John Kendall-lal, a Unisys igazgatójával. A biometrikus technológiák nemzetbiztonsági alkalmazásával foglalkozó cég első embere beszélt arról, milyen egyre szofisztikáltabb megoldások jellemzik a biometria ipart az írisz szkenneléstől az újfajta ujjlenyomat olvasásig, illetve, hogy a fejlesztéseket elsősorban a felhasználóbarát működés és a nagyobb biztonság motiválja. E két cél, mármint a kényelem és a biztonság évek óta az Állami Nyomda legfontosabb fejlesztési szempontjai.

2011. március 19., szombat

A Google és a mobilkereskedelem

Többször írtunk arról már mi is, hogy a Google az NFC felkarolásával nagy lökést adott az érintés nélküli technológia terjedésének. Közismert, hogy a legújabb Android operációs rendszer már támogatja az NFC-t, sőt az is, hogy a legutóbbi Nexus már NFC-képes telefon. De ezen a látványos fejlesztésen kívül mit tesz, és miért a webóriás a mobilfizetés területén?

2011. március 16., szerda

Elönt minket az „élelmiszerszemét”?

Régen foglalkoztunk élelmiszerbiztonsági kérdésekkel, de az elmúlt hónapok amerikai történései mellett nem szabad szó nélkül elmenni.
Szilikon-völgy. Az innováció és a tudásközpont szinonimája. Most egy új területen bizonyította, hogy az informatikai és a technológiai kutatás eredményeinek végtelen felhasználási módja van. Alig pár héttel azután, hogy Barack Obama aláírta a „Food Safety Modernization Act”-et, azaz az élelmiszerbiztonság korszerűsítésére vonatkozó törvény (ezzel a közeljövőben hamarosan foglalkozni fogunk), a Szilikon-völgyben új, „zöld” technológia jelent meg, amely nagyban segíti az élelmiszerszállítmányozó cégeket az előírások betartásában.

2011. március 10., csütörtök

Októbertől chipes a német TAJ-kártya

Véget érni látszik az állandó halasztgatás: közel hat év után idén októberben megkezdődik a korábban vitatott elektronikus egészségügyi kártya (eGK - elektronischen Gesundheitskarte) kibocsátása Németországban. Ennek többek között feltétele volt, hogy az orvosok és az egészségpénztárak meg tudjanak egyezni a tervezett e-kártyához szükséges terminálok finanszírozásának módjáról.

2011. március 8., kedd

Akkor tulajdonképpen mi is az az NFC?

Hónapok óta, főként a Google bejelentését követően, az online médiumok csak úgy ontják magukból az NFC-s híreket. Olyan hirtelen került a közérdeklődés fókuszába a technológia, hogy – in medias res – haladó szintű tudást feltételeztek az érdeklődőktől. Ez alól a mi blogunk sem volt kivétel, legalábbis eddig. Jöjjön most egy olyan rövid, remélhetőleg közérthető összefoglaló a Near Field Communication-ről, amellyel eddig még tartoztunk.

2011. március 2., szerda

Ahol a madár se járhat – A kártyagyártás eddig elzárt folyamata



Régóta fut a Discovery Channel-en a „Hogyan készült?” című ismeretterjesztő sorozat, amelyben olyan hétköznapi, minket körülvevő tárgyak gyártását mutatják be, mint a ceruza, a mosógép, vagy éppen az mp3 lejátszó. Ezeket a tárgyakat a legnagyobb természetességgel használjuk, miközben sok esetben elképzelésünk sincs, micsoda munka annak előállítása. A bankkártya gyártást bemutató videónk elkészítésének legfőbb célja, hogy rávilágítsunk, milyen bonyolult, rendkívüli körültekintést és infrastruktúrát követelő folyamat kell ahhoz, hogy a plasztikunkat nap, mint nap használni tudjuk.